Jdi na obsah Jdi na menu
 


23. 6. 2011

IV. Naděje umírá poslední

 

Tušila to, že ho ztratí, ale přesto, někdo v koutku duše zůstala naděje.

„Proč si to sakra udělala?“ chtěl křičet, ale z ještě nezhojeného hrdla se linulo jen strašlivé sípání.

„Chtěla jsem, abys žil,“ odpověděla prostě.

Dokud ležela na ošetřovně, byl Severus pod vlivem lektvarů proti bolesti. Když ji propustili, přemýšlela, jestli ho má jít navštívit. Nebyla si jistá, že je na to připravena. Nakonec se rozhodla. A připravena nebyla ani trochu.

„Neměl jsem přežít! Mohlo po mně zůstat něco dobrého, něco čistého…“ hlas se mu zlomil.

Vzala ho za ruku. „Severusi, i mě to bolí. Strašně moc.“ Začala plakat. „Ale teď máme naději - my dva. A jednou možná i…“

„Jsem bývalý Smrtijed, půjdu před soud,“ vyplivl.

„Určitě tě neodsoudí,“ zajíkla se. Ve chvíli, kdy si oba mysleli, že jejich šance na přežití jsou minimální, nebylo třeba nad tím přemýšlet.

Pohrdlivě si odfrkl. Pak se k ní otočil. Jeho oči byly ledové a temné jako jezera za mrazivé noci. „Byl jsem připravený zemřít. Věděl jsem, že po mně něco zůstane. Teď nemám nic, jen svůj život, který nemá žádnou cenu. Ne, nejsem ti vděčný, Hemiono. Ani trochu. A teď odejdi.“

„Severusi…“ zajíkla se plačtivě.

„Odejdi. Hned! A nevracej se.“

Naděje umřela.

Konec první části

 

 předchozí kapitola     následující kapitola

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

děkuji

(Suzanne, 5. 7. 2011 17:18)

Jsem hrozná, když nestíhám odpovídat na vaše komentáře. Takže to vezmu hromadně. A všem vám mnohokrát děkuji!

bella-cissy: No, snažím se to vysvětlit, ale mám pocit, že by bylo možná lepší, kdybych se o to nepokoušela.

ansus: Ve druhé části už jsem se musela trošku rozepsat a taky trošku vysvětovat:) Ale ne moc...

Blesk: Děkuji za komentář. Ano, i já doufám, že dostane rozum:)

Viky: Děkuji. Pokračování vám mohu slíbit. A nejenom to, další dílek už je uveřejněn. Obávám se, že mě ale nebude mít rády:)

Zuzana: Děkuji. Za každého věrného čtenáře jsem ráda. Nikdy nenechávám věci nedokončené, protože mě samotnou to hrozně rozčiluje, ale Múza je dáma vrtkavá a Severus Snape mi to celé taky komplikuje…:)

och...

(Zuzana, 26. 6. 2011 1:18)

Dalo sa to od neho čakať. Je mi to tak ľúto. Nechcela som už začínať nič nedokončené, ale neodolala som, lebo Tvoje preklady sú nádherné tak som si myslela, že skúsim a už mi je jasné, že Tvojej tvorbe prepadnem. Toto bude moja ďalšia závislosť. Len dúfam, že Hermiona príde, napriek tomu, čo tvrdí Severus.

konec ne

(Viky, 25. 6. 2011 19:41)

Já se teda takly přimlouvám za to, aby to pokračovalo dál :)) Tahle povídka je perfektní, bylo by škoda ji už skončit :)

:)

(Blesk, 24. 6. 2011 23:27)

Teda, ty ji vůbec nešetříš! Severus je paličák, na jednu stranu se dá i pochopit, ale na tu druhou bych ho asi udusila polštářem :-D Strašně se těším na pokračování, doufám, že Severus dostane rozum ;-)

díky

(ansus, 24. 6. 2011 19:16)

Díky za povídku - stála za to. Je mi hodně sympatické, že postavy zůstaly věrné svým charakterům. Výrazově umírněné, přiměřeně emotivní, přiměřeně stručné - prostě dobré. Moc se mi líbí, že jsi nenechala hrdiny utápět se v nějakých sladkobolných dialozích nebo vnitřních rozborech jejich trápení. Je to daleko působivější, když si čtenář jen představí, co všechno za těmi několika málo větami v ději asi je ukryto. Těším se na případné pokračování.

...

(bella-cissy, 24. 6. 2011 17:35)

Mám pocit, že by se ten komentář hodil, a píšu ho také díky odkazu u wixie na stránkách.
Velice emotivní, to je tak první, co mne napadá. Silné a zahalené tajemstvím. Tak jsem zvědavá, kdy ho vyjasníš :-)

..

(zuzule, 24. 6. 2011 9:04)

Mno jo, bylo jasný, že nadšenej nebude, ale možná se mohl trochu mírnit.
Mimochodem, díky wixie za odkaz. :)

Re: ..

(wixie, 24. 6. 2011 14:46)

já jsem ráda, že alespoň zveřejněním odkazu můžu malinko propagovar další dobré hg/ss autory. Když pak vidím tak málo komentářů u povídky, která si to zaslouží, mrzí mě to i za autora, protože to rozhodně není moc povzbuzující, škoda :(

Re: Re: ..

(Suzanne, 24. 6. 2011 16:14)

Wixie, skoro se červenám z toho, žes mě označila za dobrého autora hg/ss. Já tenhle pár zbožňuju, ale raději ho moc nepíšu:) Děkuji za uvedení odkazu na tvých stránkách! Mám blog založený zhruba měsíc, takže každého nového (a ještě lépe nového a komentujícího) čtenáře vítám:))

Re: Re: Re: ..

(wixie, 24. 6. 2011 16:38)

Nevím jak ty, ale já sleduji, že povídek hg/ss pomalu ale jistě ubývá. Ano, objevují se překlady, ale autoři jako Danae, Severka Plamenná, Pavlisek a další bohužel už nepíší, nebo jen velmi sporadicky, proto vítám každý dobrý nápad o tomto páru, který se objeví (a s tebou se objevil :-)) A tenhle pár určitě psát nepřestávej, jde ti to moc dobře a máš dobré nápady :-) A nemáš zač :-)

Re: ..

(Suzanne, 24. 6. 2011 16:11)

No, Severus je v dost blbé situaci - myslí si, že zbytek života, se kterým vůbec nepočítal, stráví v Azkabanu, takže se podle toho chová. Díky za komentík!

o nééé

(wixie, 23. 6. 2011 22:04)

Severusi, hned teď vstaň a nakopej se do zadku!!!! Ty jsi takový idiot!!!
Ehm, omlouvám se za svůj emocionální výpadek. Dalo se čekat, že Severus nevyskočí štěstím a nebude nadšeně Hermionu objímat a děkovat jí. Dalo se čekat i to, že ji vyhodí, ale stále jsem doufala, že třeba nakonec ne, ale ono jo. Je to těžké pro oba a já věřím, že postupně dojdou k tomu, že přeci mohou žít společně a jednou třeba přijde i to mimi. Věřím vě šťastné konce - alespoň v povídkách, když už je jejich výskyt v realitě tak poskrovný. Těším se na další kapitolku a budu doufat, že si Severus uvědomí, že přestřelil a bud minimálně zpytovat svědomí. Díky!

Re: o nééé

(Suzanne, 24. 6. 2011 16:06)

Původně tohle měl být konec:) Nicméně mám pocit, že vám dlužím vysvětlení, jak se Hermiona a Severus dostali až sem:) Múza je bohužel vrtkavá, takže si sama nejsem jistá, kterým směrem se to vyvine.

Re: Re: o nééé

(wixie, 24. 6. 2011 16:33)

KONEC?! tedy, nějaké vysvětlení by se vážně hodilo :-DD ale já tak trochu doufala, že je ještě něja svedeš dohromady (a stále doufám). Uvidíš, kam tě múza při psaní zavede. Těším se :-)